Wczasy na łodzi

Dłuższe okresy kiedy w naszym kraju jest ciepło sprawiły, że coraz popularniejsze są sporty wodne. Coraz więcej osób gustuje w rekreacyjnych wypadach nas wodę by popływać łodzią czy kajakiem. Żeglarstwo jest o tyle popularne, że bez trudu obecnie każdy może wypożyczyć łódkę, nie potrzeba do tego spełniać zbyt wygórowanych wymagań. Latem na polskich jeziorach jak i nad morzem widać, że coraz więcej jest tu osób, które próbują swoich sił w surfingu, pływając skuterem czy na łodziach.
Jeszcze kilka lat temu takie obrazki były znane tylko z filmów o amerykańskich nastolatkach bawiących się na kalifornijskich plażach.  Może duże jachty to jeszcze rzadko widywany u nas obrazek, jednak mniejsze łodzie są już dosyć często spotykane, szczególnie na większych jeziorach. Rozwojowi tego typu pasji sprzyja to, że ogólnie czystość polskich jezior w ostatnich latach wyraźnie się poprawiła, widać, że większą uwagę przykłada się do ekologii i to nie tylko ze względu na rozwój turystyki. Latem, w weekendy bardzo wyraźnie widać na zalewie Zegrzyńskim, że sporty wodne stają się bardzo popularne. Tu odpoczywa Warszawa.
Widać tu przede wszystkim to, że w stolicy wiele osób stać na to by posiadać własne skutery, łodzie, mniejsze i większe a także to, że posiadanie takiego sprzętu i korzystanie z niego w weekendy jest po prostu trendy. Niestety widać również, że nie do końca jeszcze potrafimy poruszać się takim sprzętem po wodzie. Wciąż wiele osób porusza się na wodzie pod wpływem alkoholu, zapominając przy tym, że po wodzie każdy dźwięk rozchodzi się z większym natężeniem i dalej przez co, jedni , przeszkadzają drugim nadmiernie hałasując. Miejmy nadzieje, że z czasem się to jednak zmieni. Albo policja wodna zacznie bardziej pilnować albo sami nauczymy się jak z wodnych rozrywek korzystać bezpiecznie i tak by nie przeszkadzać innym.

© 2011 – 2014, proad1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

proad1