Po co soczewki kontaktowe?

soczewkiSoczewki kontaktowe mają wiele zalet, jeśli porównać je do okularów. Wiele osób nie wyobraża sobie dziś życia bez nich, choć jeszcze niedawno ciężko było ich nakłonić do porzucenia zapasowej pary oczu. Jakie są te największe zalety soczewek?
Po pierwsze, ryzyko, że spadną podczas wykonywania rozmaitych sportów jest o wiele mniejsze. Można uciąć sobie w nich popołudniową drzemkę i nie trzeba szukać ich po przebudzeniu. Można w nich pływać, a nawet nurkować, pod warunkiem, że mamy na sobie okularki lub maskę, nie dopuszczające wody do gałki ocznej. Latem można wraz z nimi nosić dowolny fason okularów przeciwsłonecznych, które można swobodnie ściągać i zakładać, bez utraty ostrego widzenia. Zimą za to można na nie założyć gogle narciarskie. No i oczywiście nie zaparują, kiedy z zimnej ulicy wchodzimy do ciepłego pomieszczenia, czy autobusu. Kiedy pada deszcz, nie gromadzą się na nich krople i widzimy tak samo dobrze, jak ludzie bez krótkowzroczności czy dalekowzroczności.

O wiele łatwiej jest wyeksponować w nich makijaż oczu, niż gdyby był ukryty nawet za ładnymi okularami w modnych oprawkach. Specjalnymi szkłami kontaktowymi można też zmienić lub podkreślić swój kolor oczu. Kolorowe soczewki kontaktowe występują również w wersji korekcyjnej, także nie są zarezerwowane dla tych, którzy mają dobry wzrok. Można wybrać dowolny kolor tęczówek, a w ekstremalnej wersji również takie kolory jak czerwony lub biały, czy nawet ciekawe wzory, które mogą być uzupełnieniem stroju na bal przebierańców.

I zapewne znajdą się tacy, którzy będą stać na straży poglądów, że tradycyjne okulary są lepsze, tańsze, można z ich pomocą zmieniać swój wizerunek będąc posiadaczem kilku par okularów w całkowicie odmiennych oprawkach, jednak tych, którzy pokochali soczewki, chyba już na swoją stronę nie przeciągną.

© 2012 – 2014, k.martynk. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

k.martynk