Inwestycje z przymrużeniem oka

Inwestowanie w XXI wieku stało się wręcz modne. Banki prześcigają się w coraz to ciekawszych propozycjach oszczędzania i lokowania kapitału. Jednak przeciętny Kowalski nie orientuje się na tyle dobrze w sytuacji rynków finansowych, aby móc cokolwiek ugrać dla siebie. Co za tym idzie skazany jest na wiedzę ekspertów, których podsyłają mu bankowcy oraz przedstawiciele innych instytucji finansowych.

Biorąc pod uwagę stopień wiedzy ekonomicznej Polaków, istnieje niewielka szansa, że wspomniany wcześniej Kowalski, odniesie  sukces  na giełdzie papierów wartościowych i raczej mu to odradzamy. Może natomiast ze sporym sukcesem oddać stare złoto skup, gdzie przy dzisiejszych stawkach uda mu się zarobić parę groszy. Mógłby także skusić się na złoto inwestycyjne, najlepiej fizyczne. Metale szlachetne są uważane za jedną z najlepszych form lokowania kapitału o ile nie „kupujesz” w Amber Gold. Warto nabyć choćby 100g złota, cena jest sprzyjająca i możemy liczyć, na zyski w przyszłości.

Jeżeli uważasz się za konesera sztuki i masz do tego smykałkę powinieneś zainteresować się malarstwem młodych artystów i rzeźbą. Ich działa dziś możesz nabyć za bezcen a za kilka lat mogą być warte krocie. Jeśli tak się nie stanie, zawsze możesz powiesić „obrazek” na ścianie i udawać, że właśnie w tym celu go kupiłeś.

Smakosza mogą zainteresować bardziej wyszukane formy lokowania kapitału. Mówimy tu o inwestycjach w wino i whisky, są to produkty, które podbiły serca konsumentów na całym świecie. Ekskluzywne trunki to także jedna z najlepszych inwestycji ostatnich kilkudziesięciu lat. A jeśli takowa okaże się kompletną klapą zawsze możesz się upić.

Zatem jedna poważna rada dla przyszłych rekinów biznesu – jeśli się na czymś nie znacie, zdecydowanie odpuście sobie. To oszczędzi wam wiele czasu, nerwów i pieniędzy.

© 2012 – 2014, sygin. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

sygin