Podział Krawatów

Podział Krawatów

Każdy elegancki mężczyzna powinien mieć w swojej szafie co najmniej kilka odpowiednich krawatów, na różne okazje. By wybierać te najbardziej odpowiednie, warto poznać kilka najistotniejszych parametrów krawatów.

Szerokość. W sprzedaży dostępne są trzy rodzaje krawatów, które dzielone są ze względu na szerokość. Klasyczny, czyli szeroki u podstawy ma aż 10,5 cm szerokości. Jak nazwa wskazuje, to idealny wybór, dla każdego, ponieważ w tym przypadku klasyczny, równoważy się z określeniem uniwersalny. Krawaty popularne to jednak krawaty o szerokości 7,5 cm. Są delikatniejsze niż klasyczne, ale przy tym są bardziej uniwersalne niż krawaty wąskie o szerokości 5,5 cm, popularnie zwane śledziami. Wąskie krawaty sprawdzają się w przypadku młodych mężczyzn, szczupłych i niezbyt wysokich. Stanowczo odradza się krawaty wąskie mężczyznom grubszym, oraz bardzo wysokim.

Materiał. Krawaty najlepiej prezentują się, gdy wykonane są z materiałów naturalnych takich jak jedwab, len lub wełna. Tu jednak należy pamiętać, że o ile krawat jedwabny jest uniwersalny, pasuje do każdego rodzaju marynarek, o tyle krawaty wełniane, źle wyglądają z przewiewnymi, letnimi marynarkami. Również krawaty lniane mają swoje ograniczenia. Efektownie prezentują się zestawione z letnimi garniturami, lecz absolutnie nie powinno się ich zestawiać z marynarkami z grubszych materiałów.

Długość. Każdy mężczyzna powinien pamiętać, że prawidłowo zawiązany krawat powinien kończyć się około centymetra nad klamrą paska. Jeśli jest dłuższy, lub krótszy, zaburza harmonie sylwetki. Długość krawata trzeba wziąć pod uwagę już w chwili zakupu. Kwestia jest szczególnie ważna w przypadku bardzo wysokich panów. Jeśli krawat będzie zbyt krótki, nie uda się go bowiem właściwie zawiązać. www.krawatysklep.pl

Znając ogólny podział krawatów, łatwiej jest dopasować go do sylwetki, rodzaju garnituru. Tu jednak pojawia się jeszcze kwestia kolorystyki i deseni. Przyjmuje się zasadę trzech kolorów i dwóch wzorów, co oznacza, że koszula, krawat i garnitur mogą być w trzech kolorach oczywiście pasujących do siebie, lecz tylko dwa elementy mogą mieć wzory. Krawat powinien być o ton ciemniejszy niż koszula. Jeśli ma wzór, jeden kolor z tego wzoru musi pasować do koloru koszuli.

© 2015, vestafox. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

vestafox