Dobór odpowiedniej biżuterii

Dobór odpowiedniej biżuterii

Przy każdy większym, bardziej uroczystym wyjściu kwestią podstawową jest odpowiedni dobór dodatków do kreacji. W tym momencie wiele kobiet wpada w panikę, odkrywając, że nic do wybranego stroju nie pasuje. Chyba, że wykazały się przezornością i wcześniej kupiły odpowiednio dobraną biżuterię. Obecnie pokazanie się w wieczorowej kreacji bez biżuterii jest raczej rzadkością. Biżuteria dla Pań, to obecnie bogaty wybór różnorodnych drobiazgów, które różnią się przede wszystkim oczywiście cena ale również materiałem z którego są wykonane, formą i zdobieniami.
Złota biżuteria najczęściej zawiera również kamienie szlachetne, które znacząco podnoszą jej wartość. Biżuteria ze srebra częściej jest ozdabiana cyrkonami, które wyglądają podobnie jak diamenciki, a są zdecydowanie tańsze. Nie brakuje również innych kamieni szlachetnych i półszlachetnych, po które sięgają twórcy biżuterii szczególnie tej artystycznej. Zresztą sama biżuteria artystyczna jest pełna kolorów, ciekawych kształtów i nawet niezwykłych rozwiązań. Co jest w zasadzie odpowiedzią na aktualną modę na dodatki. O ile złota biżuteria sprawdź ofertę powinna być raczej stosowana, mało rzucająca się w oczy o tyle biżuteria artystyczna im efektowniejsza tym lepiej. Biżuteria ze złota ma być po prostu eleganckim dodatkiem, podkreślającym podniosłość uroczystości, lub status społeczny osoby.
Za to biżuteria artystyczna sprawdza się na wszelkich mniej sztywnych imprezach, gdzie można bardziej popuścić wodze fantazji. Szczególnie latem jest to jak najbardziej wskazane, gdy nosimy same stroje również bardziej kolorowe i efektowne. Zima i nasza biżuteria jest bardziej stonowana, podobnie jak i nasze stroje. W każdy razie obecnie biżuteria ze złota stała się bardziej stonowana niż kiedyś, zapewne wiele udziału w tych zmianach mają ceny złota. Za to jednak biżuteria artystyczna wytwarzana z tańszych tworzyw jest coraz efektowniejsza, wiele jest tu wzorów zapożyczonych z innych epok, wiele jest tu motywów roślinnych, często zwierzęcych a wszystko jest przede wszystkim właśnie kolorowe i przyciągające oko.

© 2011 – 2015, proad1. wszelkie prawa zastrzeżone publikacja z www.koban.pl

proad1